Szwecja to jeden z ważniejszych punktów na transportowej mapie Europy. Wymiana handlowa z tym krajem jest przedmiotem zainteresowania coraz większej liczby polskich przedsiębiorców. Podczas, gdy Ty będziesz zajmował się formalnościami, my przejmiemy na siebie wszelkie obowiązki związane z transportem towaru z Polski do Szwecji bądź ze Szwecji do Polski.

Transport do Szwecji - dlaczego warto?

Cała Skandynawia to wiele rynków zbytu, na które chętnie wchodzą polscy przedsiębiorcy. Do Szwecji warto eksportować przede wszystkim:

 • owoce i warzywa,
 • elektronikę,
 • wyroby czekoladowe,
 • wyroby mięsne,
 • materace,
 • stolarkę meblową,
 • maszyny budowlane i rolnicze.

Transport do Szwecji przebiega bezproblemowo, pozwalając dotrzeć nawet do mniej znanych obszarów kraju. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie rozwiązania, a towary w krótkim czasie zostaną dostarczone do miejsca docelowego.

Informacje o Szwecji

Szwecja to górzysty, mocno zalesiony kraj położony na półwyspie skandynawskim. Dzieli się na trzy większe jednostki: część południową, środkową i północną. Administracyjnie kraj ten podzielony jest na 25 prowincji, które można porównać do polskich województw. Szwecję charakteryzuje rozwinięta sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad, a także dostęp do portów morskich i lotniczych, dzięki którym spedycja międzynarodowa przebiega bardzo sprawnie.

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Szwecji

Szwecja posiada kilka większych ośrodków przemysłowych, wśród których najpopularniejszy jest Sztokholm. Warto też zwrócić uwagę na:

 • Göteborg,
 • Malmö,
 • Norrköping,
 • Luleå.

W Szwecji duży nacisk kładzie się na przemysł maszynowy, chemiczny oraz technologiczny. W niektórych ośrodkach produkuje się też papier, stal oraz sprzęt elektroniczny.

Najważniejsze trasy przebiegające przez Szwecję

Transport Polska – Szwecja to złożone zagadnienie, mając na uwadze zróżnicowanie tras biegnących przez kraj docelowy. Główną, jedną z dłuższych dróg w Szwecji jest E4, która biegnie od granicy z Niemcami aż do granicy z Finlandią. Droga E6 biegnie natomiast z południa na północ kraju, będąc ważnym szlakiem przewozu towarów i osób. Tymczasem droga E18 biegnie aż od Oslo (Norwegia) do granicy z Rosją, mijając przy tym Sztokholm. Inne ważne drogi to E22 (biegnąca z południa kraju do granicy z Norwegia) oraz E45 (prowadzi przez Szwecję w kierunku północno-wschodnim).

Transport towarów z Polski do Szwecji

Transport do Szwecji może odbywać się różnymi drogami, w zależności od położenia miejsca docelowego, rodzaju towarów czy przewidzianego terminu dostawy. Firma Bial-Mich oferuje usługi w zakresie:

 • transportu całopojazdowego,
 • transportu drobnicowego,
 • transportu chłodniczego,
 • transportu kontenerowego,
 • magazynowania,
 • obsługi celnej.

Dysponujemy tirami o ładowności do 24 ton, oferujemy również transport ciężarowy oraz drobny.

Transport Polska - Szwecja/ Szwecja - Polska

Nawiązanie współpracy handlowej ze szwedzką firmą daje ogromne możliwości rozwoju, mając na uwadze rozpiętość rynku skandynawskiego. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób zorganizować dostawę towarów z Polski do Szwecji albo ze Szwecji do Polski? Rozwiązania w tym zakresie dostarcza wykwalifikowana firma spedycyjna, jaką jest Bial-Mich.

Spedycja Szwecja to jedna z naszych specjalizacji – wiedząc, jak wiele perspektyw dają tamtejsze rynki, chętnie pomagamy polskim przedsiębiorcom w prowadzeniu wymiany handlowej ze Szwecją. Oferujemy nie tylko transport, lecz również pomagamy dopełnić wszelkich formalności związanych na przykład z odprawą towarów. Posiadamy własną agencję celną, dzięki czemu cała procedura może zostać zrealizowana w krótszym czasie.

Spedycja Szwecja – co nas wyróżnia?

Planujesz dostawę towarów do Szwecji? Chcesz nawiązać współpracę ze szwedzkim dostawcą? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania, mając na uwadze specyfikę towarów oraz budżet, jakim dysponuje Twoja firma. Wyróżnia nas:

 • indywidualne podejście nie tylko do klienta, ale i do każdej realizowanej dostawy,
 • dbałość o szczegóły,
 • terminowość,
 • konkurencyjność cenowa.

Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie organizowania transportu międzynarodowego. Dysponują dużą wiedzą w zakresie regulacji prawnych, ciągle podnosząc swoje kompetencje. Zaufało nam wiele firm, dla których każdego dnia organizujemy dostawy.

Chcesz z nami współpracować? Wyślij zapytanie o transport do lub ze Szwecji, a przygotujemy dla Twojej firmy indywidualną ofertę. Sprawdź, jak proste może być dostarczanie towarów nawet w odległe zakątki Szwecji!

Rozwijaj swój biznes z nami!

Tel. +48 606 881 627 / +48 606 364 105

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę

  Sprawdź usługi skierowane na pozostałe kraje!