Transport chłodniczy krajowy i międzynarodowy to wyjątkowo wymagająca gałąź transportu, która wymaga od przewoźnika nie tylko szerokiej wiedzy, ale również przestrzegania restrykcyjnych zasad. Od właściwie zrealizowanego transportu chłodniczego zależy czy produkty dotrą w miejsce przeznaczenia w doskonałym stanie. Naszym priorytetem jest zagwarantowanie takich warunków podczas transportu chłodniczego, aby przewożony towar nie stracił na swojej wartości i bezpiecznie dotarł do celu. To wielka odpowiedzialność i nasza misja.

Jakie towary przewozimy w transporcie chłodniczym?

Towary kwalifikujące się do transportu chłodniczego muszą być przewożone w odpowiednich warunkach temperaturowych i nierzadko – wilgotnościowych. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych, jak: mrożonki, nabiał, mięso, owoce i warzywa, produkty garmażeryjne, ale również leków oraz produktów z branży chemicznej, kosmetycznej i elektronicznej.

Dysponujemy własną flotą pojazdów typu chłodnia i chłodnia hakowa, dzięki czemu możemy przewozić w odpowiednich warunkach i w oparciu o rygorystyczne przepisy prawne:

Żywność

 

 • owoce i warzywa
 • mrożonki, wędliny i mięso (w tym mięso na hakach)
 • ryby i owoce morza
 • nabiał (jogurty, przetwory mleczne, sery)

Chemia

 

 • produkty niebezpieczne oraz wymagające specjalnych zezwoleń i pilotażu

Rośliny

 

 • krzewy
 • sadzonki
 • kwiaty

Leki, suplementy diety i preparaty medyczne

 

 • towary ADR
 • dezodoranty
 • kosmetyki
 • towary niebezpieczne

Sprzęt elektroniczny

Jak przebiega transport chłodniami?

Transport chłodniczy realizujemy specjalistycznymi pojazdami – chłodniami typu: doppelstock, chłodnia z grodzią, izotermy. Szczególną wagę przykładamy do właściwego rozplanowania trasy, monitoringu odpowiedniej temperatury i terminu dostawy przewożonego towaru. W transporcie chłodniczym równie ważną rolę odgrywa czas. Dzięki znajomości uwarunkowań prawnych i wymagań dotyczących przygotowania niezbędnych dokumentów w danym kraju, minimalizujemy ryzyko przestojów, a tym samym gwarantujemy terminową dostawę towarów przewożonych w warunkach temperatury kontrolowanej.

Dlaczego warto wybrać transport chłodniczy w Bial-Mich?

Dokładne planowanie trasy

Międzynarodowy transport chłodniczy  jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych wyzwań w przewoźnictwie. Wiemy, że utrzymanie odpowiedniej temperatury towaru ma kluczowe znaczenie, dlatego dokładnie planujemy każdy transport, wybierając optymalną trasę. Duży nacisk kładziemy na sprawną logistykę i ciągłe monitorowanie temperatury.

Temperatura pod stałą kontrolą

Zapewniamy bezpieczny i terminowy transport chłodniczy w kontrolowanej temperaturze, w naczepach o zakresie temperatur od -25°C do +25°C. Nasza oferta obejmuje również dwie strefy temperaturowe. Specjalizujemy się w przewozie produktów, które wymagają szybkiej dostawy i konkretnych warunków transportu, jak: mrożonki, owoce, mięso oraz produkty z branży technologicznej, które szczególnie są wrażliwe na zmiany temperatury i wilgotności.

Wysoki standard usług

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii możemy na bieżąco monitorować temperaturę wewnątrz naczepy. Zapewniamy terminową dostawę oraz spełniamy najwyższe standardy jakości w transporcie chłodniczym, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Sprawdzona firma transportowa to podstawa, szczególnie, gdy zależy Ci na utrzymaniu wysokiej jakości przewożonych produktów, które dzięki temu nie tracą na swojej wartości.

Wieloletnie doświadczenie

W Bial-Mich pracujemy z doświadczonymi międzynarodowymi przewoźnikami, sprawdzonymi przez naszych ekspertów. Dzięki temu masz pewność, że towar wymagający specjalnych warunków transportu zostanie dowieziony w miejsce docelowe w doskonałym stanie i zawsze na czas. Naszym priorytetem jest bowiem dostarczyć produkty w takim stanie, w jakim zostały nam powierzone.

Przewozy chłodnicze - usługi dodatkowe

W ramach oferty transportu chłodniczego nasi Klienci mogą również skorzystać z usług dodatkowych, jak: odprawa celna czy magazynowanie produktów, które bezwzględnie muszą być przechowywane w temperaturze kontrolowanej.

Transport chłodniczy elektronika

Spedycja chłodnicza - Zaufaj nam!

Zamawiając u nas  transport chłodniczy do krajów UE i nie tylko, nie musisz się martwić o przygotowanie dokumentacji. Oddaj to zadanie w nasze ręce!

 

Niezgodność w dokumentacji transportowej może prowadzić do zatrzymania ładunku. Dlatego szczególną wagę przykładamy do wypełnienia dokumentów zgodnie z  przepisami obowiązującymi w danym kraju UE lub spoza UE. Realizując międzynarodowy i polski transport chłodniczy stawiamy sobie za cel, aby dopełnić wszelkich formalności w najdrobniejszym szczególe. W razie potrzeby nasi kierowcy utrzymują stały kontakt ze spedytorem, aby na bieżąco rozwiązywać ewentualne problemy.

 

Więcej o międzynarodowym i krajowym transporcie chłodniczym na naszym blogu, kliknij TU

Zapytaj o wycenę