Transport morski towarzyszył ludziom od początku wymiany handlowej, jeszcze zanim wynaleziono inne środki komunikacji. Pomimo upływu lat wciąż cieszy się dużym uznaniem, pozwalając przewozić duże ilości towarów nawet na bardzo dalekich odległościach.

Spedycja morska – kiedy warto przewozić towary drogą morską?

Spedycja morska umożliwia transportowanie towarów o różnych właściwościach nawet w bardzo odległe zakątki globu. Dlatego też znajduje powszechne zastosowanie zarówno w eksporcie, jak i w imporcie. Zalety transportu morskiego to m.in.:

 • możliwość przewozu ładunków ponadgabarytowych,
 • duża ładowność statków,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • możliwość dotarcia tam, gdzie transport lotniczy czy lądowy nie znajdują zastosowania,
 • możliwość optymalizacji kosztów związanych z transportem,
 • szeroka dostępność portów.

Transport morski kontenerów nie sprawdzi się w przypadku przewozu towarów o krótkim terminie przydatności, na przykład niektórych artykułów spożywczych. Najczęściej kurs trwa bowiem od kilku dni do 2 tygodni, co może być zdecydowanie zbyt długim czasem dla towarów szybko psujących się.

Spedycja morska - zalety

Spedycja międzynarodowa drogą morską ma wiele zalet, przez co statki wciąż odgrywają kluczową rolę w przewożeniu towarów z kraju A do kraju B. Transport spedycja morska umożliwia dostawę towarów na dużych odległościach, także jeśli chodzi o ładunki ponadgabarytowe. Warto zwrócić uwagę na koszty, które zwykle są znacznie niższe niż w przypadku przewożenia towarów drogą lotniczą. Ładowność statków jest znacznie większa, niż samolotów i samochodów ciężarowych, dzięki czemu można za ich pomocą zrealizować dostawę dużej partii towarów.

Koszt transportu kontenera morskiego – od czego zależy?

Transport morski spedycja to rozwiązanie dla firm, które planują zoptymalizować koszty. Niemniej jednak ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników, w tym od:

 • liczby ładunku,
 • popularności portu docelowego,
 • kosztów związanych z ubezpieczeniem towaru,
 • wymagań celnych,
 • typu towaru i dobranego do niego rodzaju kontenera.

Przewoźnik morski może oferować różne ceny, w zależności od popytu na usługę, jaki klienci przedstawiają w danym okresie. Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków spedycja kontenerowa i tak jest o wiele tańsza, niż spedycja lotnicza. Tymczasem, o ile drogą morską można przetransportować towar na każdej odległości, o tyle drogą lądową nie zawsze będzie to możliwe.

Organizacja spedycji morskiej – dlaczego warto wybrać firmę spedycyjną Bial-Mich?

Logistyka przewozu towarów drogą morską wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Oferujemy kompleksową obsługę firm działających w różnych branżach, które wybierają transport drogą morską. Współpracując z nami, możesz liczyć na:

 • fachowe doradztwo w zakresie wyboru środków transportu,
 • pomoc w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji,
 • pomoc w dopełnieniu formalności,
 • reprezentowanie w kontaktach z kontrahentem zagranicznym,
 • kompleksową obsługę transportu mieszanego,
 • asystę w odprawie celnej.

Cechuje nas indywidualne podejście do każdego klienta. Wsłuchujemy się w jego potrzeby, a każdy etap dostawy realizowany jest w porozumieniu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzając nam towar, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, dlatego współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi przewoźnikami. Bez względu na to, czy realizujemy transport FCL czy LCL, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby kontrahent otrzymał towar w nienaruszonym stanie.

Transport morski kontenerów - doświadczenie, które procentuje

Dlaczego warto wybrać transport drogą morską? Czy kontener morski będzie lepszym rozwiązaniem, niż transport drogą lądową? Te i podobne pytania zadają sobie przedsiębiorcy prowadzący handel z kontrahentami zagranicznymi. Wbrew pozorom spedycja morska znajduje zastosowanie nie tylko na dalekich odległościach, ale to, czy w danym przypadku okaże się opłacalna, jest już kwestią indywidualną.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze frachtów morskich, które wykorzystujemy w codziennej pracy. Naszym klientom oferujemy usługi doradcze, a także związane z magazynowaniem czy etykietowaniem przesyłek. Najwyższa jakość przekłada się na wysoki poziom zadowolenia i pomoc w zdobywaniu nowych rynków. Jeśli transport morski nie będzie dobrym rozwiązaniem, zaoferujemy inne, najkorzystniejsze w danej sytuacji. Już dziś możesz się z nami skontaktować, a my przygotujemy dla Twojej firmy pełną ofertę. Zaufaj nam, a sprawimy, że transport morski przestanie być dla Ciebie dużym wyzwaniem!

Rozwijaj swój biznes z nami!

Tel. +48 606 881 627 / +48 606 364 105

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę