Globalizacja pozwala firmom wchodzić na nowe rynki, handlując towarem na całym świecie. Korzystając z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej, wysyłka produktów do zagranicznego kontrahenta nie będzie problemem. Transport międzynarodowy to jedna z usług, z której najchętniej korzystają nasi klienci.

Spedycja międzynarodowa – na czym polega?

Spedycja międzynarodowa polega na organizowaniu procesu relokacji dóbr. Opiera się przede wszystkim na planowaniu oraz doborze rozwiązań, które pozwolą bezpiecznie i sprawnie przetransportować ładunek do innego kraju. Transport międzynarodowy spedycja to pojęcie, które nie zamyka się wyłącznie w granicach państw unijnych.

Jest to złożony proces, który bazuje na różnych środkach transportu. Najpopularniejsza jest dziś spedycja morska oraz spedycja lotnicza, jednak czasami warto też rozważyć inne metody przewozu celem zoptymalizowania kosztów czy przyspieszenia procedury dostawy.

Transport międzynarodowy spedycja – jak działamy?

Firmy, które prowadzą handel z podmiotami zagranicznymi, coraz częściej korzystają z usług zewnętrznych w zakresie transportu i spedycji. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować koszty, a jednocześnie skupić się na rozwoju własnym, pozostawiać kwestie formalne profesjonalistom. Nasze biuro spedycyjne świadczy szeroki zakres usług. Pomagamy opracować całą procedurę dostawy, służymy doradztwem w zakresie wyboru najlepszych rozwiązań transportowych, organizujemy również dodatkowe usługi około transportowe, na przykład etykietowanie towarów. Na tle konkurencji wyróżnia nas:

  • terminowość dostaw,
  • obsługa klienta na najwyższym poziomie,
  • współpraca z zaufanymi, renomowanymi przewoźnikami,
  • wiedza merytoryczna na wysokim poziomie i duże doświadczenie zawodowe,
  • dbałość o detale.

Spedycja międzynarodowa - morska, lotnicza i kolejowa

Spedycje międzynarodowe zostały dziś zdominowane przez transport drogą morską i lotniczą. Pierwszy sprawdza się w przypadku, gdy miejsce docelowe znajduje się w okolicy portu, natomiast drugi – w pobliżu lotniska. Transport morski i lotniczy można również połączyć z innymi – bardzo często rozpatrywana jest spedycja drogowa, dużą popularnością wciąż cieszy się też spedycja kolejowa. Przewozy kolejowe sprawdzą się szczególnie w przypadku transportu dużej ilości towaru na duże odległości. Tego typu przewozy z powodzeniem organizujemy do państw Unii Europejskiej, Europy Wschodniej oraz Azji.

Zastosowanie wielu rozwiązań pozwala przyspieszyć czas dostawy, a jednocześnie zapewnić towarom odpowiednie warunki transportu. Warto pamiętać, że spedycja morska i lotnicza bywają nieodzowne, gdy w grę wchodzi transport farmaceutyków albo produktów o krótkiej dacie ważności.

Spedycja międzynarodowa w każdym kierunku

Dynamiczny rozwój polskich firm sprawia, że działają już nie tylko na rynku krajowym, ale coraz chętniej wchodzą też na inne rynki. Międzynarodowe usługi spedycyjne świadczone są w wielu różnych kierunkach. Organizujemy dostawę towaru między innymi do: 

Działamy na terenie całej Unii Europejskiej, ale również poza jej granicami. Chcesz przetransportować towar w nietypowe miejsce? Zastanawiasz się nad podjęciem współpracy z zagranicznym kontrahentem, ale nie wiesz, w jaki sposób zorganizować dostawę? Zajmiemy się tym, załatwiając niezbędne formalności.

Spedycja międzynarodowa na najwyższym poziomie

Spedycja transport międzynarodowy to złożona usługa, jednak na przestrzeni lat było nam dane realizować wiele dostaw, nawet w najodleglejsze zakątki. Wiemy, jak ważna jest terminowość oraz jakie koszty będą w stanie udźwignąć nasi klienci. Nie zapominamy jednak o innych aspektach, takich jak dokumentacja urzędowa czy księgowa. Zawsze skupiamy się na tym, by sprawdzić, czy ładunek został prawidłowo zabezpieczony, a dokumenty transportowe wystawiono poprawnie.

Duża wiedza merytoryczna pozwala nam specjalizować się w spedycji międzynarodowej, ale w ślad za nią idzie również duże doświadczenie, którzy nasi pracownicy i przewoźnicy nabywali przez kolejne lata.

Spedycja międzynarodowa — powierz organizację transportu doświadczonym specjalistom

Nasza oferta spedycyjna skierowana jest zarówno do dużych, prężnie rozwijających się firm, jak i do tych, które dopiero wchodzą na rynki międzynarodowe. Szczegóły współpracy zawsze ustalane są indywidualnie. Planując transport, bierzemy pod uwagę:

  • rodzaj przewożonego towaru i jego specyficzne potrzeby,
  • planowany termin dostawy,
  • budżet, jakim dysponuje klient,
  • dodatkowe wymagania klienta, w tym usługi około transportowe, które mamy zrealizować.

Współpraca z nami oparta jest na dialogu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że spedycja międzynarodowa to trudne zagadnienie, dlatego wyjaśniamy naszym klientom wszelkie niezrozumiałe, zawiłe kwestie. Tłumaczymy, dlaczego konkretne rozwiązanie przyniesie lepsze efekty, pozostawiając podjęcie ostatecznej decyzji zleceniodawcy.

Jeśli szukasz firmy spedycyjnej, która oferuje nie tylko usługę planowania i realizacji dostawy, ale również profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, możesz nam zaufać! Zachęcamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Rozwijaj swój biznes z nami!

Tel. +48 606 881 627 / +48 606 364 105

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę