Spedycja drogowa to procedura planowania koordynowania przemieszczania się towarów po drodze lądowej. Jej celem jest zapewnienie bezpiecznej dostawy ładunku do miejsca docelowego na terenie kraju i poza jego granicami. Transport drogowy stanowi bardzo istotny element łańcucha dostaw, nie można go pominąć nawet w przypadku spedycji lotniczej czy morskiej, gdy towar dociera do miejsca oddalonego od portu.

Kompleksowa spedycja drogowa – na czym polega?

Spedycja drogowa to skomplikowany proces, który w dużym uproszczeniu polega na przetransportowaniu towarów z punktu A do punktu B drogą lądową. W jej kręgu znajdują się spedycja krajowa oraz spedycja międzynarodowa. Rozbudowana sieć dróg pozwala transportować towary nawet na dalekie odległości, ponosząc przy tym stosunkowo niskie koszty. Środki transportu, z jakich korzysta spedycja drogowa, to samochody o dużej pojemności – tiry oraz mniejsze busy z naczepami.

Rola spedytora w transporcie drogowym

Spedytor to osoba, która działa na zlecenie klienta. Jego główne zadania to:

 • dobór odpowiedniego środka transportu,
 • planowanie trasy,
 • koordynowanie poszczególnych etapów dostawy,
 • wprowadzanie korekt i zmian, jeśli zachodzi taka konieczność,
 • współpraca z przewoźnikami,
 • reprezentowanie zleceniodawcy w kontaktach z klientem.

Spedytor nierzadko działa pod presją czasu, dlatego w tej branży liczą się duża wiedza merytoryczna, doświadczenie i elastyczność. Specjalista musi również dochować wszelkich standardów w zakresie obsługi klienta.

Spedycja drogowa - krajowa i międzynarodowa

Spedycja samochodowa może ograniczać się do terytorium Polski, lecz coraz częściej przedmiotem zainteresowania klientów jest spedycja międzynarodowa. Transport drogowy towarów pozwala na szybkie dostarczenie ładunku do miejsca docelowego, bez względu na to, w jakim rejonie jest ono zlokalizowane.

Przewożąc towary pomiędzy krajami, należy dopełnić licznych formalności, w tym odbyć odprawę celną. W przypadku transportowania towarów niebezpiecznych, trzeba spełnić normy zawarte w umowie ADR. Cała procedura jest więc skomplikowana, i to pomimo otwartości granic i braku większych ograniczeń w zakresie handlu.

Transport drogowy - zalety

Transport drogowy ma wiele zalet, jednak najczęściej wśród nich wymienia się:

 • dużą dostępność tras i elastyczność w zakresie wprowadzenia ewentualnych zmian,
 • krótki czas dostawy,
 • łatwość śledzenia i monitorowania pojazdów,
 • możliwość przewozu towarów niebezpiecznych,
 • łatwość obsługi,
 • możliwość przewożenia towarów wymagających specjalnych warunków przechowywania.

Przewożenie towaru przy pomocy ciężarówek w obrębie kontynentu zwykle może odbywać się bez przeładunku, co znacznie upraszcza całą procedurę i czyni ją bezpieczniejszą.

Realizujemy transport drogowy z dbałością o ekologię

Transport drogowy towarów może odbywać się w sposób bezpieczny, bez nadmiernej ingerencji w środowisko naturalne. Stawiamy na zrównoważony rozwój, wybierając wyłącznie samochody niskoemisyjne. Wdrażamy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że przewożenie ładunków jest bezpieczne dla przyrody. Dbamy o segregację odpadów zgodnie z ich przeznaczeniem, zwłaszcza że świadczymy również usługi poboczne, takie jak etykietowanie i magazynowanie.

Transport drogowy towarów - dlaczego warto z nami współpracować?

Nasza firma do każdego klienta podchodzi w sposób kompleksowy. Oferujemy nie tylko usługi z zakresu spedycji drogowej, ale również doradztwo i pomoc na każdym etapie transportu towaru. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji przewozu nawet bardzo wymagających produktów o specyficznych cechach, współpracując jedynie ze sprawdzonymi, zaufanymi przewoźnikami.

Pozostajemy w ciągłym kontakcie z klientem, postępując zgodnie z ustaleniami. Dokładamy wszelkich starań, aby towar dotarł do miejsca docelowego bezpiecznie, w nienaruszonym stanie i w ustalonym terminie.

Bial-Mich spedycja drogowa — organizacja transportu drogowego

Na rynku działamy od wielu lat i przez ten czas zaufały nam setki firm z różnych branż. Organizacja transportu drogowego przez zewnętrzny podmiot może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem, pozwalającym zoptymalizować koszty. Oferujemy usługi z zakresu spedycji drogowej krajowej i międzynarodowej. Docieramy nawet w odległe zakątki, wyznaczając najefektywniejsze trasy. Skupiamy się na potrzebach klienta i jego kontrahentów, pomagając dopełnić wszelkich formalności natury prawnej. Naszych klientów reprezentujemy w kontaktach z podmiotem zagranicznym, świadcząc tym samym kompleksową usługę spedycyjną.

Rozwijaj swój biznes z nami!

Tel. +48 606 881 627 / +48 606 364 105

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę