Logistyka materiałów sypkich wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań i pojazdów. Ten rodzaj ładunku, ze względu na swoje właściwości, jest narażony na działanie czynników atmosferycznych oraz powstawanie ubytków. Firma Bial-Mich specjalizuje się w transporcie materiałów sypkich i posiada do tego odpowiednią flotę.

Dbamy o bezpieczeństwo ładunków sypkich

Do ładunków sypkich zaliczane są między innymi materiały stosowane w budownictwie, takie jak piasek, cement lub żwir. Są to również artykuły spożywcze,  sól i wiele innych produktów.

Ze względu na swoje właściwości, materiały sypkie są narażone na wiele zagrożeń, dlatego ich logistyka wymaga zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa. Te ładunki są bardzo podatne na działanie czynników atmosferycznych oraz wilgoci.

Niewłaściwe przechowywanie produktów ziarnistych może prowadzić do zbrylania się cząsteczek, rozwoju pleśni, grzybów oraz zwietrzenia. Również podczas transportu materiałów sypkich należy zadbać o odpowiednie warunki bezpieczeństwa, które zapobiegną ich rozpyleniu i nadmiernym ubytkom.

Transport materiałów sypkich – spedycja

Firma Bial-Mich od wielu już lat zajmuje się spedycją materiałów sypkich. Posiada do tego odpowiednią flotę oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Do przewozu i przeładunków materiałów sypkich wykorzystujemy wywrotki, silosy oraz cysterny.

Wszystkie pojazdy spełniają obowiązujące normy dla przewozu tego typu ładunków. Umożliwiają szybką i bezpieczną dostawę towarów sypkich w dowolne miejsce na terenie całego kraju, a także za granicę.

Wykorzystujemy transport kolejowy, morski i samochodowy

Współpracujmy z wieloma partnerami na całym świecie

Dzięki współpracy z wieloma podmiotami jesteśmy w stanie synchronizować pracę wielu osób, które są zaangażowane w proces spedycyjny. Pozwala to nam dostarczać Twój ładunek w wybrane miejsca, w sposób bezpieczny i ekonomiczny.

Posiadamy również własną agencję celną. Realizując transport towarów sypkich nasi spedytorzy dokładają wszelkich starań, aby ładunek dotarł dokładnie na czas przy możliwie najniższych kosztach.

Przewóz towarów sypkich, w dużych ilościach i na większe odległości, wymaga koordynacji działań i połączenia różnych środków lokomocji. Dlatego w celu optymalizacji procesów logistycznych wykorzystujemy różne rodzaje transportu.

Wykorzystujemy transport samochodowy, morski i kolejowy

Dzięki temu jesteśmy w stanie wysłać materiały sypkie w najodleglejsze zakątki świata. Materiały sypkie przewożone pociągiem towarowym lub statkiem są umieszczone w specjalnych kontenerach lub silosach. Muszą być oczywiście właściwie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych oraz przypadkowym otwarciem.

Transport intermodalny, a więc kombinacja różnych rodzajów transportu, przyczynia się również do redukcji kosztów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spedycja morska w połączeniu z przewozami kolejowymi lub samochodowymi.

Kontenerowce mają bardzo dużą powierzchnię załadunku, co przekłada się na niski jednostkowy koszt transportu. W tym przypadku należy jednak liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na dostawę.

Specjalizujemy się w transporcie materiałów sypkich

Firma Bial-Mich od wielu lat zajmuje się spedycją materiałów sypkich. Zaufało nam już wielu klientów, którzy doceniają wysoką jakość oferowanych usług oraz niskie ceny. Jesteśmy w stanie dostarczyć  praktycznie każdy rodzaj ładunku, w tym między innymi:

  • materiały budowlane – cement, żwir, piach,
  • surowce dla przemysłu spożywczego,
  • granulaty dla przemysły przetwórczego i chemicznego.

Posiadamy do tego dedykowaną flotę, w tym wywrotki, silosy, naczepy typu walking floor. Materiały sypkie mogą być umieszczone luzem w szczelnej i odpowiednio zabezpieczonej skrzyni załadunkowej lub zostać spakowane w specjalne pojemniki.

Elastycznie podchodzimy do potrzeb klientów, proponując im optymalne rozwiązania logistyczne, w tym m.in. transport materiałów sypkich silosami. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego stale inwestujemy w nowoczesną flotę, a nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia.

Transport materiałów sypkich - współpraca

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę