Chcesz zlecić transport wielkogabarytowy? Realizujemy zlecenia w zakresie przewozów ponadgabarytowych na terenie kraju, ale również w całej Unii Europejskiej. Zapewniamy również międzynarodowy transport ponadgabarytowy na drogach byłego ZSRR (Ukraina, Białoruś, ale także Kazachstan czy Uzbekistan).

Jak realizujemy transport ciężki?

Transport ponadnormatywny to niełatwy temat. A jeżeli chcesz zlecić transport ponadgabarytowy międzynarodowy, to pod uwagę wziąć musisz nie tylko polskie regulacje, ale także przepisy obowiązujące w kraju docelowym czy państwach, przez które będzie odbywał się transport Twojego ładunku.

Dlaczego o tym piszemy? Bo przewóz ponadgabarytowy wymaga po prostu doświadczenia. Tu naprawdę nie chodzi tylko o wybór najkrótszej trasy. Ani najtańszego przewoźnika. Przewóz ładunków ponadgabarytowych wymaga profesjonalizmu. I to właśnie możemy zapewnić. Bo wiemy, że tu nie ma miejsca na półśrodki ani kompromisy – jakiekolwiek problemy to właściwie gwarancja ogromnych kosztów.

Każdy przewóz ponadgabarytowy bardzo dokładnie planujemy. Ustalenie wszystkich szczegółów jest niezbędne do tego, aby Twój transport odbył się po prostu bezpiecznie.

Przed zaplanowaniem optymalnej trasy dla Twojego przewozu wielkogabarytowego, współpracujemy na przykład z GDDKiA (Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad). Dzięki temu, Ty masz pewność, że zlecony przewóz ponadgabarytowy dotrze na miejsce bez problemów.

U nas nie ma mowy o opóźnieniach spowodowanych na przykład utrudnieniami na trasie. Ścisła współpraca z GDDKiA pozwala uniknąć tego problemu.

Utrudnienia to jedno. Pamiętajmy, że na drodze dosłownie wszystko może się zdarzyć. My wybierając konkretną trasę przejazdu bierzemy pod uwagę również potencjalne utrudnienia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami drogowymi. Bo w transporcie gabarytowym nie ma miejsca na opóźnienia. Każda godzina przestoju to potencjalnie ogromne straty dla Ciebie – wybierając nas, nie musisz jednak się o to martwić!

transport ponadgabarytowy

Jeżeli poszukujesz solidnego partnera w zakresie przewozu ładunków ponadgabarytowych w transporcie drogowym, to zapraszamy do współpracy. Doświadczona kadra naszych specjalistów pomoże Ci w pokonaniu wszystkich trudności związanych z transportem nienormatywnym.

Jak działamy?

Przed wyborem trasy przejazdu, analizujemy różne jej parametry. Dla przykładu:

 • obecność ewentualnych przeszkód (na przykład wysepki lub ronda),
 • wielkość drogi,
 • szerokość przejazdu (okolice mostów lub wiaduktów),
 • dopuszczalny nacisk pojazdu na nawierzchnię.

A także szereg innych czynników.

Jakie ładunki ponadgabarytowe można przewieźć?

Generalnie, jest to każdy ładunek którego wymiary przekraczają założone normy. Do najczęściej przewożonych towarów należą:

 • konstrukcje urządzeń przemysłowych,
 • elementy maszyn,
 • linie produkcyjne,
 • elementy turbin wiatrowych,
 • maszyny (np. rolnicze oraz budowlane).

Transport ładunków ponadgabarytowych - czym właściwie jest?

Czym właściwie jest transport nienormatywny? Jak rozumieć pojęcie ładunku ponadnormatywnego? Generalnie, chodzi po prostu o wymiary. Za przewóz ponadgabarytowy uznaje się każdy ładunek, którego wielkość przekracza następujące wartości:

 • wysokość 4 metry
 • szerokość 2,5 m
 • długość: 16,5 m
 • masa: 42 tony

Dokładne regulacje można znaleźć w prawie o ruchu drogowym. Od wielkości ładunku ponadnormatywnego zależy również kategoria danego transportu. Prawo o ruchu drogowym dzieli przewozy ponadgabarytowe na siedem kategorii. Dystrybucja poszczególnych norm i zezwoleń zależy właśnie od tego, jakie wymiary, masę czy naciski na osie będą miały miejsce w pojazdach realizujących transport. I jeżeli dojdzie do przekroczenia dopuszczalnej normy w tym zakresie, wtedy mówimy o transporcie ponadgabarytowym.

Ładunek ponadnormatywny - kategorie

W dużym skrócie – jeżeli ładunek można podzielić na mniejsze części, wtedy taki transport wielkogabarytowy otrzymuje kategorię I lub II.

Z kolei w przypadku ładunków, których nie da się podzielić bez poniesienia znacznych kosztów i/lub ryzyka wystąpienia istotnych szkód, przyznawane są kategorie od III do VII.

Transport ponadnormatywny i zezwolenia

Zlecając nam transport ciężki masz pewność, że zadbamy o wszystkie zezwolenia niezbędne na trasie. Nie musisz obawiać się o przestoje spowodowane na przykład brakami w dokumentacji.

Transport wielkogabarytowy - cena

Zapraszamy do składania zapytań na przewozy wielkogabarytowe. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – bo mamy świadomość, że w transporcie ciężkim nie ma powtarzalności oraz utartych ścieżek. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu naszych spedytorów i logistyków, jesteśmy w stanie zapewnić optymalizację kosztów.

Transport ponadgabarytowy Polska, UE i nie tylko - zrealizuj go u nas!

Dlaczego warto nawiązać z nami współpracę? Bo mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży. Znamy utrudnienia i potencjalne problemy oraz wiemy jak im zaradzić.

Ponadto, specjalizujemy się w transporcie ciężkim. Nie realizujemy tego “przy okazji” innych usług. Zapewniamy też terminowość. Tak planujemy nasze realizacje aby zlecony przez Ciebie transport ponadnormatywny trafił do miejsca przeznaczenia w określonym czasie.  

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę