Wymianę handlową z Norwegią prowadzi wiele polskich firm, dając sobie szansę na zdobywanie rynku skandynawskiego. Zorganizowanie transportu z Polski do Norwegii lub w przeciwnym kierunku nie będzie większym problemem, podejmując współpracę z wyspecjalizowaną firmą spedycyjną. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie i dla Twojej firmy.

Transport Polska - Norwegia / transport Norwegia - Polska

Transport do Norwegii realizowany jest z zastosowaniem różnych samochodów ciężarowych. Realizujemy:

 • transport całopojazdowy – umożliwia wygospodarowanie całej przestrzeni samochodu ciężarowego na potrzeby jednej firmy,
 • transport ciężarowy – w tym również autami z windami,
 • transport drobny – są to małe busy do 10 palet z naczepami.

Środek transportu dostosowywany jest do specyfiki i ilości przewożonego towaru.

Norwegia eksport - co opłaca się sprzedawać?

Norwegia to popularny kraj wśród przedsiębiorców, którzy szukają nowych rynków zbytu. Choć potrzeby norweskich firm są różne, w szczególności opłaca się sprzedawać im:

 • warzywa i owoce,
 • artykuły budowlane,
 • artykuły przemysłu ciężkiego.

Transport do Norwegii obejmuje wszystkie wymienione kategorie produktów, jednak w zależności do rodzaju zastosowanie znajduje spedycja chłodnicza czy spedycja drobnicowa. Warto mieć na uwadze, że pewnych artykułów, takich jak alkohol, wyroby medyczne czy kosmetyki nie można przewieźć przez granicę, nie posiadając pozwolenia.

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Norwegii

Norweskie ośrodki przemysłowe skupione są przede wszystkim w południowej części kraju, przy czym największym jest Oslo. Warto też zwrócić uwagę na Bergen i Trondheim. To właśnie te miasta są najczęstszym celem klientów korzystających z naszych usług, jednak transport Polska – Norwegia może również odbywać się na innych, mniej popularnych trasach. Niektóre większe ośrodki przemysłowe usytuowane są także na wybrzeżach kraju, co ma związek z możliwością wykorzystania transportu morskiego.

Najważniejsze trasy przebiegające przez Norwegię

Przez Norwegię przebiega popularna trasa E12, która swój finał ma w Finlandii. Tymczasem równie znana trasa E6 przebiega w północnej części kraju. Warto też wspomnieć o trasie E39, która jest drugą co do długości drogą w Norwegii.

Transport Norwegia - szerokie możliwości

Przewóz towarów z Norwegii do Polski albo z Polski do Norwegii wymaga nie tylko przygotowania odpowiedniego planu, ale również dopełnienia licznych formalności. Nasza agencja celna umożliwia szybszą odprawę, świadcząc usługi pośrednictwa. Nasi klienci mają natomiast szerokie możliwości jeśli chodzi o dobór odpowiedniego środka transportu.

Spedycja całopojazdowa przeznaczona jest dla większych dostaw, które również realizujemy. Spedycja Polska – Norwegia cieszy się zainteresowaniem zarówno firm, które dopiero wchodzą na rynek skandynawski, jak i tych, które od pewnego czasu prowadzą na nim ekspansję, chcąc zwiększyć swoje zasięgi.

Transport towarów z Polski do Norwegii

Spedycja międzynarodowa umożliwia przewóz towarów na dowolne odległości, także do krajów trzecich, które nie należą do UE. Jednym z nich jest właśnie Norwegia. Brak przynależności do Unii powoduje, że wiele firm rezygnuje ze zdobywania tamtejszego rynku, obawiając się wysokich kosztów i licznych formalności. Tymczasem spedycja Norwegia to nie tylko usługa przewozu ładunku, ale również doradztwo w kwestiach okołotransportowych. Naszym klientom pomagamy:

 • dobrać odpowiedni środek transportu,
 • opracować najefektywniejszą trasę,
 • dopełnić formalności,
 • skompletować niezbędną dokumentację,
 • utrzymywać dobre stosunki z norweskimi kontrahentami.

Bial-Mich - pewny, bezpieczny i tani transport do Norwegii lub z Norwegii

Rozważasz wejścia na rynek skandynawski? Chcesz prowadzić wymianę handlową z Norwegią, ale boisz się formalności? Skorzystaj z usług naszej firmy i przekonaj się, jak zewnętrzne usługi transportowe rozwiną Twoją działalność. Cechuje nas:

 • kompleksowe podejście do każdego zlecenia,
 • indywidualne podejście do klienta i towarów, które nam powierzy,
 • terminowość w realizacji dostaw,
 • konkurencyjność cenowa,
 • doradztwo na każdym etapie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w planowaniu tras do i z Norwegii, co pozwoliło nam poznać specyfikę tego kraju. Nasi specjaliści mają również szeroką wiedzę w zakresie przepisów celnych oraz tych, które obowiązują w Norwegii. Jeśli konieczne będą dodatkowe pozwolenia na przywóz towarów, pomożemy je uzyskać. Do współpracy zapraszamy również przedsiębiorców, którzy prowadzą import towarów z Norwegii do Polski. Zapewniamy kompleksową obsługę, doradztwo i bezpieczny transport.

Rozwijaj swój biznes z nami!

Tel. +48 606 881 627 / +48 606 364 105

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami i za wypełnieniu niniejszego formularza. Przygotujemy ofertę transportu dopasowaną do Państwa potrzeb.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95.46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119 z 2016 r., str. 1-88), zwanego dalej RODO oraz przepisy krajowe wprowadzone na mocy RODO informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Bial-Mich Sp. z o.o. Sp.k.. Więcej informacji znajduje się na stronie Polityka Prywatności

Zapytaj o wycenę

  Sprawdź usługi skierowane na pozostałe kraje!