Priorytetem naszej firmy Bial-Mich jest stałe podnoszenie jakości oferowanych usług logistyczno-transportowych. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy poinformować o zakupie nowej ciężarówki Volvo FH. Pierwszy pojazd we flocie już wkrótce zacznie jeździć po drogach krajowych i międzynarodowych, przewożąc ładunki naszych Klientów.

Pierwsza ciężarówka Volvo FH we flocie firmy Bial-Mich

W grudniu 2021 roku nastąpił niezwykle ważny moment dla naszej firmy. Rozpoczęliśmy współpracę z marką Volvo Trucks. Odebraliśmy pierwszy samochód ciężarowy Volvo Trucks FH13B z 13-litrowym silnikiem Euro 6 Step E o mocy 500 KM i 12-biegową skrzynią biegów I-shift. Nasz pojazd wyróżnia się także indywidualnym projektem oklejenia.

Zdecydowaliśmy się na zakup ciężarówki Volvo FH z kilku powodów. Jako odpowiedzialna firma transportowa realizujemy cele zrównoważonego rozwoju. Szczególnie ważne są dla nas aspekty ekologiczne. Istotne dla firmy Bial-Mich jest, aby ciężarówka z naszej floty oddziaływała na środowisko naturalne w ograniczonym stopniu. Zależy nam także na poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Co najważniejsze, dbamy o odpowiednie warunki pracy i odpoczynku naszych kierowców. Dlatego oczywistym wyborem była dla nas ciężarówka Volvo FH13B. Dodatkowo pojazd doposażony został w szereg udogodnień podnoszących komfort kierowcy. Niezawodny i bezpieczny samochód ciężarowy to podstawa działalności w branży transportowo-logistycznej.

Volvo FH – bezpieczeństwo, komfort i mniejsze zużycie paliwa

Ciężarówka Volvo FH to kultowy pojazd przeznaczony do transportu długodystansowego. Wybrany przez nas model został skonfigurowany tak, aby jazda była ekologiczna, bezpieczna i komfortowa. Ciężarówka posiada silnik, który spełnia normę emisji spalin Euro 6. To zasługa m.in. układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtra cząstek stałych (DPF) oraz chłodzonego układu recyrkulacji spalin (EGR).

Inne zalety naszej ciężarówki to: podwozie MED 900 mm, tylne zawieszenie pneumatyczne, pojedyncza oś napędowa (RSS1344E) z wytrzymałą hipoidalną przekładnią główną o najwyższej niezawodności. Rozstaw osi wynosi 3800 mm, zaś szerokość i wysokość profilu opon na osi napędowej to 315/70. Pojazd wyposażony jest także w hamulec silnikowy (klapowy EPG, I-shift), który oprócz działania hamującego, skraca czas rozgrzewania się silnika do właściwej temperatury roboczej.

W trosce o komfort kierowcy podczas wielogodzinnych tras oraz odpoczynek po pracy wybraliśmy wersję z kabiną Globetrotter XL i automatyczną klimatyzacją. Do dyspozycji są 2 duże leżanki z panelem sterowania, chłodziarka o pojemności 33l, liczne schowki i uchwyty, a nawet rozszerzony pakiet multimedialny. Głośniki znajdują się z tyłu kabiny, w desce rozdzielczej i drzwiach. Ciężarówka wyposażona jest także w parkingowe ogrzewanie kabiny (Suche Webasto).

Ciężarówka Volvo FH wyróżniają się innowacyjnymi i inteligentnymi funkcjami bezpieczeństwa. Pojazd wyposażony jest w pakiet widoczności Visibility 5+. Posiada reflektory główne LED z automatyczną regulacją i spryskiwaczami, czujnik deszczu, a także statyczne reflektory doświetlające zakręt. Nasze Volvo FC wyróżnia się eleganckim wyglądem. Zaś pakiet ospojlerowania dodaje sylwetce stylu i dodatkowo poprawia aerodynamikę pojazdu.

Bial-Mich – najwyższa jakość usług transportowo-spedycyjnych

Zakup fabrycznie nowego pojazdu Volvo FH to inwestycja w rozwój firmy Bial-Mich. Pragniemy zapewnić naszym Klientom najwyższy standard usług transportowo-spedycyjnych. Dzięki nowoczesnej ciężarówce możemy realizować przewozy bezpiecznie, sprawnie i terminowo. Jednocześnie zapewniając doskonałe warunki pracy dla kierowców.  Dodatkowo nasz pojazd objęty jest złotym kontraktem serwisowym Volvo Polska z Assistance na terenie całej Europy. Gwarantuje to niezawodność i ciągłość dostaw w każdej sytuacji.

Jesteśmy dumni, że ciężarówka Volvo FH trafiła do naszej firmy. Jedyne w swoim rodzaju oklejenie z naszym brandem sprawia, że wygląda spektakularnie i unikatowo. Mamy nadzieję, że spodoba się także naszym Klientom. Przede wszystkim wierzymy, że nowa ciężarówka pozwoli nam realizować usługi na jeszcze wyższym poziomie. W 2022 r. planujemy rozbudowę naszej floty o kolejne 5 ciężarówek.