20 kwietnia 2018 r. nasz zespół wziął udział w warsztatach

„Budowanie zespołu w obszarze logistyki”

Dlaczego?

Ponieważ, nie ma znaczenia czy ktoś jest szefem, czy asystentem. Skoro podejmujemy decyzję, że jesteśmy częścią zespołu to chcemy brać za to odpowiedzialność. Można próbować znaleźć „podobnych” do siebie pod każdym względem ludzi, jednak nie ma się co oszukiwać, klony nie istnieją.

Jak zatem zbudować dobrze funkcjonujący zespół ludzi o różnych charakterach i usposobieniu? Tego właśnie chcieliśmy się nauczyć.

Co dał nam ten pełen wrażeń, emocji i odkrywania dzień?

  • Przede wszystkim poznaliśmy się lepiej
  • Nie boimy się różnorodności w zespole. Warto wspierać indywidualizm, który nie będzie opierał się na egocentryzmie.
  • Otwieramy się świadomie na odmienność w zespole. Różne osoby to różne spojrzenie na zadanie, które bardzo przydaje się przede wszystkim w niestandardowych sytuacjach. Patrzenie z odmiennych punków widzenia może dać pełen obraz możliwości i pomóc stworzyć ciekawe rozwiązania.
  • Przeanalizowaliśmy nasze predyspozycje i wykonywane obowiązki. Wierzymy, że odpowiedni podział zadań w zespole, uzależniony od kompetencji i oczekiwań, pozwoli na zwiększenie efektywności naszej pracy a co za tym idzie satysfakcji naszych klientów.
  • Nabyliśmy cenną umiejętność prowadzenia konstruktywnych dyskusji w wyniku których zespół znajduje wspólne i najlepsze w opinii wszystkich rozwiązanie.
  • Odkryliśmy obszary, nad którymi powinniśmy popracować, by wspomagać samorozwój i pozwolić sobie na lepsze zrozumienie oczekiwań osób trzecich.

To była cenna lekcja.

Dziękujemy Agnieszka Czaplińska Coach and more.